- اجرای به روش طرهای (Cantilever)

اجرای طره‌ای پل‌ها بدین ترتیب است که در هر مرحله دو سگمنت از عرشه به صورت متقارن و یا نامتقارن در دو طرف پایه قرار داده شده و توسط کابل‌هایی که از یکی از سگمنت‌ها آغاز شده و پس از عبور از بالای پایه، از سگمنت دیگر بیرون می‌آید، با قسمت‌های اجرا شده از قبل یکپارچه می‌شود. مراحل اجرای طره عبارتند از:

  •  پایه
  •  قطعه صفر
  • قطعات عرشه

نصب به روش طرهای متعادل با استفاده از Gantry

در روش طره‌ای ابتدا پایه‌ها ساخته می‌شوند. سپس با قالب‌بندی درجا قطعه صفر در روی پایه و به صورت بتن‌ریزی درجا یا پیش‌ساخته اجرا می‌شود. این سگمنت ممکن است با پایه یکپارچه باشد و یا به‌صورت مفصلی بر روی نئوپرن بر پایه تکیه کرده باشد. در مرحله بعدی نوبت به سگمنت‌های عرشه می‌رسد که به ترتیب در طرفین سگمنت صفر قرار داده شده و توسط کابل‌ها کشیده می‌شوند. پس از تکمیل بازوی طره و رسیدن دو بازوی چپ و راست در وسط دهانه، قطعه کلید در وسط دهانه اجرا شده و پس از عبور دادن کابل‌های پیوستگی، کشیده می‌شوند تا یکپارچگی کامل ایجاد گردد. این روش برای مقاطعی با ارتفاع متغیر و برای دهانه‌های بالای 44 متر و همچنین مسیرهایی که دارای قوسی کمتر از 300 متر می‌باشند، مناسب است. نمونه‌ای از روش نصب سگمنت‌های پیش‌ساخته به روش طره‌ای در ادامه آورده شده است.

**بازنشر مطالب فقط با ذکر منبع مجاز می باشد

عرشه کامپوزیت (عرشه فلزی پل )

اجرای پل به روش طرهای (Cantilever)

عرشه هایی با سیستم تیر و دال

روش ,سگمنت ,اجرای ,پایه ,می‌شوند ,پس ,شده و ,به روش ,پس از ,روش طرهای ,و یا

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پروژه های عمرانی و ساخت و ساز تهران گوشی A10 یک دم آسودگی تاریخ جهان هنر ترفندِ 2 نوری شعر و سخن بهترین کلینیک کاشت مو وبلاگ محمدی شاپ ففل نویسنده